2020-04-02 akcja chleb dla wszystkich

W dniu dzisiejszym tj. 02.04. Fundacja Polska Hybryda Centrum Badań nad Zagrożeniami Asymetryczno-Hybrydowymi we współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z/s w Poznaniu, piekarnią „Mika” Kowalów oraz przy wsparciu Mediatora i Trenera Umiejętności Społecznych Sylwii Szary, przekazała pierwszą turę pieczywa i wyrobów cukierniczych do ościennych wsi m.in. Urad, Starków, Lubiechnia Wielka, Pławidło, Drzeniów, Radzików, w ramach akcji – „Chleb dla wszystkich”. Informacje o akcji zostały przekazane do mediów dzień wcześniej – przez co zainteresowane osoby mogły zapoznać się z jej szczegółami, bądź skontaktować się bezpośrednio z Fundacją i zgłosić zapotrzebowanie na w/w produkty.

W pierwszej kolejności – osoby biorące udział w dzisiejszym wydarzeniu – udały się do przychodni lekarskiej w celu przebadania się i otrzymały zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia. Następnie udano się po pieczywo i wyroby cukiernicze do piekarni Mika Kowalów, skąd członkowie Fundacji udali się bezpośrednio na umówione spotkania z Sołtysami. Pieczywo zostało przekazane włodarzom poszczególnych wsi, gdyż oni najlepiej wiedzą, kto w ich najbliższym otoczeniu najbardziej potrzebuje pomocy w tych trudnych chwilach.

Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców. Wystarczy drobny, prosty gest i gotowość do dzielenia się sercem, czasem i uwagą z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują. Kolejna tura przekazania pieczywa odbędzie się tuż przed Świętami Wielkanocnymi.

W przypadku chęci zgłoszenia przez Sołtysów zapotrzebowania na pieczywo oraz wyroby cukiernicze dla osób w ciężkiej sytuacji, prosimy kontaktować się pod numerem telefonu :

tel. 663 087 240

tel. 665 672 830

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *